Wypadanie włosów przyczyny


W literaturze medycznej możemy się spotkać z opinią, że wypadanie włosów ma różne przyczyny, w zależności od tego, co jest ich powodem. Czasami są to przyczyny zdrowotne, których podłożem jest sama choroba, wywołująca łysienie, czasami wypadanie włosów spowodowane jest zażywaniem leków potrzebnych w kuracji. Czasem są to zaburzenia hormonalne, które, naturalnie, należy leczyć.

Chorobą powodującą wypadanie włosów jest anemia, nie wiadomo, jakie są przyczyny tego, ale prawdopodobnie brak żelaza w organizmie wpływa nie tylko na te chorobę, ale i na łysienie.

Anoreksja również źle wpływa na strukturę włosa, braki witamin, mikroelementów w wycieńczonym organizmie powodują, że włosy stają się słabe i podatne na wypadanie.

Przyjmowanie dużych dawek antybiotyków też odbija się na kondycji włosa, gdy organizm powoli wraca do zdrowia, możemy się spodziewać, że nasze włosy dopiero wtedy zareagują nasilonym wypadaniem.

Bardzo często przyczyną powodującą, że mamy problemy z włosami, jest grzybica. Gdy jest zaawansowana i widoczna, należy jak najszybciej zacząć ją leczyć. Zdarza się jednak, że jej objawy są prawie niewidoczne, może ją wykryć jedynie badanie skóry głowy. Jeżeli mamy suche, łamiące się włosy, na pewno nie zaszkodzi upewnić się, czy to nie jest objaw chorobowy.

Na wypadanie włosów może mieć wpływ także dość popularny łupież, spowodowany przez nadprodukcję łoju na skórze głowy. Łupież jest dość dużym utrapieniem dla cierpiących na niego ludzi, trudno go zwalczyć, należy stosować przeznaczone do tego środki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: